print pagina(Exhibiting) Baroque Bodies

do 26 jan 2012 t/m zo 29 jan 2012

Bekijk de fotoreportage

(Exhibiting) Baroque Bodies is een multidisciplinair festival geïnspireerd op het decadente maar tragische leven van de zeventiende-eeuwse libertijn John Wilmot, the Earl of Rochester. Hij was dichter, pornograaf, intellectueel en hofnar aan het hof van Charles II, oftewel het grootste bordeel van Engeland. Het leven van de graaf was een aaneenschakeling van gloriemomenten, ontsporingen en mislukkingen. Rochester was een spiegel van de obsessies van zijn tijd: erotiek, lust, atheïsme, wetenschap, lichamelijkheid, theatraliteit, transgressie en barokke sensualiteit. Maar is de decadente, bandeloze wereld van Rochester niet in verregaande mate ook onze wereld? Tijdens (Exhibiting) Baroque Bodies gaan theatermakers, performers, beeldend kunstenaars, muzikanten en schrijvers op zoek naar antwoorden.

Inhoudelijke workshops, lezingen en presentaties vormen een belangrijk onderdeel van het programma. Maar naast de theorie is er ruim baan voor de barokke ervaring. Het subversieve theatergezelschap Abattoir Fermé presenteert hun nieuwe voorstelling Monkey, en op vrijdagavond gaan we los tijdens The Feast of the Earl: een decadent feest met muziek, performances, literatuur, losbandigheid en drank.

(Exhibiting) Baroque Bodies is geïnitieerd door het Rits, het departement voor dramatische en audiovisuele kunsten van de Erasmushogeschool Brussel en wordt mede mogelijk gemaakt door de Brusselse Beursschouwburg, Vlaams-Nederlands huis deBuren en Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond.

Programma:

Doorlopend:
EXPOSITIE KOEN HAUSER & TITUS SIMOENS

Donderdag 26 januari
20u00
OPENING NIGHT - Opening expositie & performances Rits Winter School

Vrijdag 27 januari
20u30-02u00
THE FEAST OF THE EARL (18+)
 

Zaterdag 28 januari
16u00-18u00
HET BAROKKE LICHAAM ONTLEED - Lezing 

20u30
MONKEY - Abattoir Fermé

22u30
I AM SOME BODY PARTS - Soetkin Demey

Zondag 29 januari
15u00
MONKEY - Abattoir Fermé



 

 

geweest

Highlights (Exhibiting) Baroque Bodies

  • Opening expo & presentaties Rits Winter School

    Opening Night
    Opening expo &...

  • (18+)

    The Feast of the Earl
    (18+)

  • Het Barokke lichaam ontleed

    Lezing
    Het Barokke lichaam...

  • Monkey

    Abattoir Fermé
    Monkey

 Bekijk het volledige programma

Programma

februari 2012
ma di wo do vr za zo
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29        

 Volledig programma

Hou mij op de hoogte

Ja! ik wil nieuws per email en/of per post ontvangen.

 Meld mij aan